Πέμπτη, 18 Απρ.

Αντετοκούνμπο: Δέχτηκε το νικητήριο καλάθι των Σέλτικς και έχασε βολή για παράταση (video)

Έκανε ένα μεγάλο ματς στη Βοστόνη. Λίγο έλειψε να το στείλει και στην παράταση. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο όμως δεν μπόρεσε να… χαμογελάσει στην πρεμιέρα των Μπακς κόντρα στους Σέλτικς.

Οι Μιλγουόκι Μπακς ηττήθηκαν με 122-121 στην έδρα των Σέλτικς,  στην πρεμιέρα τους για τη νέα σεζόν στο ΝΒΑ, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να κάνει ένα τρομερό ματς, αλλά να στέκεται μοιραίος στο φινάλε.

Αντετοκούνμπο: Εκπληκτικός αλλά μοιραίος στην ήττα των Μπακς απ’τους Σέλτικς (video)

Με το σκορ στο 120-119 υπέρ των Μπακς, ο Τέιτουμ πέτυχε ένα τυχερό τρίποντο σε άμυνα του Αντετοκούνμπο στα 0.4″ για τη λήξη, πριν ακολουθήσει το φάουλ του Τρίσταν Τόμπσον στον «Greek freak».

Ο ηγέτης των «Ελαφιών» είχε 1/2 βολές και έχασε την ευκαιρία να στείλει το ματς στην παράταση.