Αντετοκούνμπο: Το… double “σόου” του “Greek freak” και το καθοριστικό καλάθι! (video)

Double – double εμφάνιση από τον Γιάννη Αντετοκούνμπο στη νίκη των Μπακς επί των Σέλτικς (119-112) στο ντέρμπι της ανατολής στο ΝΒΑ.

Μπήκε με… φόρα στο restart του ΝΒΑ! Ο Γιάννης Αντετροκούνμπο πραγματοποίησε μία “χορταστική” εμφάνιση και οδήγησε τους Μπακς στη νίκη επί των Σέλτικς (119-112).

“Όργια” από Αντετοκούνμπο στο restart των Μπακς κόντρα στους Σέλτικς (video)

Στα 32 λεπτά που βρέθηκε στο παρκέ, ο Αντετοκούνμπο πέτυχε double-double έχοντας 36 πόντους (7/12 βολές, 13/17, δίποντα, 1/3 τρίποντα), 15 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 τάπα και 2 λάθη σε μόλις 32 λεπτά στο παρκέ.

Η νίκη «κλείδωσε» για τους τυπικά γηπεδούχους λίγο πριν το φινάλε. Με το σκορ στο 107-107 και με ενάμιση λεπτό να απομένει, ένα καλάθι-φάουλ του “Greek freak” αποδείχτηκε καθοριστικό.