Αντετοκούνμπο: Και πάλι ο κορυφαίος! [vid]

Σταθερός στις καλές εμφανίσεις παραμένει ο Γιάννης Αντετοκούνμπο. Ο Ελληνας φόργουορντ ήταν και πάλι ο καλύτερος από τους Μιλγουόκι Μπακς, αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για τα «ελάφια» που ηττήθηκαν 112-108 στην παράταση από τους Σέλτικς.

Ο Αντετοκούνμπο σημείωσε 21 πόντους μάζεψε έξι ριμπάουντ και μοίρασε ισάριθμες ασίστ, ενώ κορυφαίος του αγώνα ήταν ο Τόμας με 37 πόντους, οκτώ ασίστ και τρία ριμπάουντ.

Το καλύτερο ματς της ημέρας ήταν αυτό ανάμεσα στους Γκόλντεν Στέιτ Ουόριορς και τους ΛΑ Κλίπερς, που έληξε με το εντυπωσιακό 144-98 (!) υπέρ των γηπεδούχων. Καλύτερος του γηπέδου ήταν για ακόμη μία φορά ο Κάρι με 43 πόντους, εννέα ριμπάουντ κι έξι ασίστ.

Καλή εμφάνιση και από τον Κώστα Κουφό, στην εκτός έδρας νίκη των Σακραμέντο Κινγκς επί των Χόρνετς με 109-106. Ο Ελληνας άσος έπαιξε 12 λεπτά και τελείωσε τον αγώνα με τρεις πόντους και ισάριθμα ριμπάουντ.