Αποτελέσματα NBA: Ο ασύλληπτος Άντονι Ντέιβις οδήγησε τους Λέικερς σε νέα νίκη

Ο Άντονι Ντέιβις βρίσκεται σε σεληνιασμένη κατάσταση και οδήγηση τους Λέικερς στη νίκη επί των Γουίζαρντς με ακόμα μία διαστημική εμφάνιση.

Οι Λέικερς επικράτησαν των Γουίζαρντς με 130-119 στην Γουάσινγκτον, με τον Άντονι Ντέιβις να είναι ασταμάτητος.

Ο Αμερικανός σούπερ σταρ ήταν ασταμάτητος, έχοντας 55 πόντους (20/27 δίποντα, 2/3 τρίποντα, 9/9 βολές), 17 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 3 κοψίματα σε 38 λεπτά συμμετοχής. Από την πλευρά του, ο Λεμπρόν Τζέιμς είχε 29 πόντους, ενώ ο Λόνι Γουόκερ 20 πόντους.

Οι Λέικερς έχουν πλέον ρεκόρ 8-2 στα τελευταία δέκα παιχνίδια και ενώ ξεκίνησαν το πρωτάθλημα με 2-10.

Για τους γηπεδούχους ο Κρίσταπς Πορζίνγκις είχε 27 πόντους και ο Κάιλ Κούζμα 26 πόντους. Να σημειωθεί ότι ο Μπράντλεϊ Μπιλ αποχώρησε στο τρίτο λεπτό του αγώνα με τράβηγμα στον δικέφαλο του δεξιού του ποδιού.