Άρης – Αστάνα: «Ντου» του Θεόδωρου Καρυπίδη στον αγωνιστικό χώρο – Έξαλλος με τον διαιτητή

Intime.gr

Ο ισχυρός άνδρας του Άρη ήταν έξαλλος με την απόφαση του διαιτητή, να μην δώσει πέναλτι υπέρ των κίτρινων”, λίγο πριν την ολοκλήρωση του 90λεπτου του αγώνα τον Θεσσαλονικέων με την Αστάνα, στο “Κλ. Βικελίδης”.

Ο Άρης αποκλείστηκε από την Αστάνα, χάνοντας και μέσα στο “Βικελίδης”, αλλά έχει παράπονα από την διαιτησία του Φάμπρι.

Στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων και με το σκορ στο 2-0 (δηλαδή, λίγο πριν το ματς οδηγηθεί στην παράταση) ο Μπερτόγλιο βρέθηκε στο έδαφος, στη μεγάλη περιοχή, από μαρκάρισμα αντιπάλου, αλλά ο Ιταλός διαιτητής δεν έδωσε το πέναλτι που ζήτησαν οι γηπεδούχοι.

Με τη λήξη του 90λέπτου, ο ιδιοκτήτης του Άρη, Θόδωρος Καρυπίδης έφτασε στον αγωνιστικό χώρο -σε έξαλλη κατάσταση- για να διαμαρτυρηθεί στον διαιτητή. Χρειάστηκε η παρέμβαση των ανθρώπων του Άρη, προκειμένου να τον ηρεμήσουν και να αποχωρήσει.