Αστέρας – Βόλος: «Παλικαρίσιος» βαθμός για τους Θεσσαλούς, μοιραίος ο Μπαράλες (video)

Ο Βόλος βρήκε «χρυσό» γκολ στις καθυστερήσεις κόντρα στον Αστέρα στην Τρίπολη φεύγοντας με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) σε εξ’ αναβολής ματς για την Superleague

Πολύ σκληρός για να… πεθάνει αποδείχθηκε ο Βόλος καθώς με γκολ του Περέα στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων απέσπασε το βαθμό της ισοπαλίας από τον Αστέρα Τρίπολης στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης». Οι Αρκάδες προηγήθηκαν στο σκορ με γκολ του Μπαράλες (25′) από την βούλα του πέναλτι, αλλά ο Αργεντινός ήταν «μοιραίος» για την ομάδα του καθώς στο 52ο λεπτό αστόχησε σε νέο πέναλτι, με τον Κλέιμαν να αποκρούει κρατώντας «ζωντανούς» του Βολιώτες, που αν και με 10 παίκτες βρήκαν τρόπο να ισοφαρίσουν στο τελικό 1-1.

Στους 13 βαθμούς πλέον ο Αστέρας Τρίπολης, στους 14 ο Βόλος, που υποδέχεται τον Παναιτωλικό την ερχόμενη Δευτέρα, ενώ ο Αστέρας, φιλοξενεί τον Ατρόμητο την Κυριακή.