Σάββατο, 27 Απρ.

Άστον Βίλα – Τότεναμ 0-4: Σαρωτικό διπλό που έβαλε φωτιά στη μάχη της τετράδας στην Premier League

Η Τότεναμ πήρε τεράστια νίκη μέσα στο «Βίλα Παρκ» του Μπέρμιγχαμ επί της Αστον Βίλα με το εντυπωσιακό 4-0 για την 28η αγωνιστική της Premier League.

Η Τότεναμ μείωσε τη διαφορά στους δύο βαθμούς από την ομάδα του Ουνάι Εμερι, έχοντας μάλιστα κι ένα ματς λιγότερο, διεκδικώντας από αυτήν την τέταρτη θέση της βαθμολογίας και μια θέση στο Champions League της επόμενης σεζόν.

Η ομάδα του Λονδίνου εκμεταλλεύτηκε τα αμυντικά λάθη των γηπεδούχων και προηγήθηκε μέσα σ’ ένα τρίλεπτο με τα γκολ των Μάντισον (50′) και Τζόνσον (52′).

Στη συνέχεια η Βίλα έμεινε με δέκα παίκτες στο 65ο λεπτό, λόγω αποβολής του ΜακΓκιν, και η ομάδα του Αγγελου Ποστέκογλου πέτυχε άλλα δύο γκολ στις καθυστερήσεις, πρώτα με τον Σον (91′) και στο 95′ με τον Τίμο Βέρνερ.