Σάββατο, 27 Απρ.

Ατλέτικο Μαδρίτης – Μαγιόρκα 1-0: «Καθάρισε» ο Γκριεζμάν

Ο Αντουάν Γκριεζμάν ήταν ο άνθρωπος που έκρινε την αναμέτρηση ανάμεσα σε Ατλέτικο Μαδρίτης και Μαγιόρκα, με τον Γάλλο ποδοσφαιριστή να δίνει τη νίκη στους «ροχιμπλάνκος» που ανέβηκαν στην 3η θέση της La Liga και μείωσαν την διαφορά τους από την κορυφή.

Με το 9ο γκολ του Γκριεζμάν στο φετινό πρωτάθλημα, η Ατλέτικο Μαδρίτης εαν και ζορίστηκε εν τέλη πήρε την εντός έδρας νίκη με σκορ 1-0 σε βάρος της Μαγιόρκα και μείωσε στους τρεις πόντους την απόσταση της από την πρωτοπόρο Χιρόνα.

Οι παίκτες του Ντιέγκο Σιμεόνε «σπατάλήσαν» αρκετές ευκαιρίες ειδικότερα στο πρώτο ημίχρονο και θα μπορούσαν να πάρουν μια πιο εύκολη νίκη, ωστόσο ο κορυφαίος παίκτης της φετινής Ατλέτικο Αντουάν Γκριεζμάν, «καθάρισε» για την ομάδα του.

Στο 64ο λεπτό ο Γάλλος μετά από ωραία σέντρα του Ερμόζο έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Μαγιόρκα, σημειώνόντας το μοναδικό γκολ στον αγώνα και δίνωντας παράλληλα την έβδομη νίκη σε επτά παιχνίδια στο «Wanda Metropolitano» στην Ατλέτι.