Τρίτη, 30 Απρ.

Ατρόμητος – Φένλο 2-1: Θετικό δείγμα για την ομάδα του Κόουλμαν

ΦΩΤΟ Intime

Ο Ατρόμητος επικράτησε της Φένλο με 2-1 σε φιλικό παιχνίδι στα πλαίσια του βασικού σταδίου της προετοιμασίας, αφήνοντας θετικές εντυπώσεις.

Η ομάδα του Κόουλμαν είχε τον έλεγχο του αγώνα, δημιουργώντας πολλές ευκαιρίες στην εστία των Ολλανδών. Ο Κλωναρίδης έδωσε το προβάδισμα στο 19′  για τους Περιστεριώτες, το οποίο κράτησε μόλις 4 λεπτά με τη Φένλο να ισοφαρίζει με σουτ του Ρομέρ.

Η ομάδα των Δυτικών Προαστίων δεν πτοήθηκε, συνέχιζε να δημιουργεί ευκαιρίες και στο δεύτερο ημίχρονο, καταφέρνοντας τελικά να πάρει κεφάλι στο σκορ με τον Ρομπάιγ στο 64′, ανοίγοντας λογαριασμό στο ντεμπούτο του με τη φανέλα του Ατρομήτου.

Το 2-1 έμεινε μέχρι το τέλος, με τους Περιστεριώτες να παίρνουν τη δεύτερη νίκη τους σε φιλικό παιχνίδι, δείχνοντας ότι χτίζονται σε σωστές βάσεις.