Τρίτη, 23 Απρ.

Ατρόμητος – Ολυμπιακός: Οι εντυπωσιακές επεμβάσεις του Ανδρέα Γιαννιώτη και η ερυθρόλευκη ανατροπή στο πρώτο ημίχρονο

Intime.gr

Ο Ατρόμητος άνοιξε το σκορ κόντρα στον Ολυμπιακό στο Περιστέρι, στη ρεβάνς των δυο ομάδων για τους “16” του Κυπέλλου Ελλάδας, είδε τον Ανδρέα Γιαννιώτη να έχει αρκετές επεμβάσεις και τελικά να φέρνει.. τούμπα το ματς.

Ο Ολυμπιακός πίεσε για να ισοφαρίσει τον Ατρόμητο, μετά το 1-0 του Τζοβάρα αλλά ο Ανδρέας Γιαννιώτης έδειξε απίστευτα αντανακλαστικά στα σουτ των Μασούρα και Κασάμι.

Ο Έλληνας πορτιέρε δέχθηκε τελικά δυο γκολ, με τον Ολυμπιακό να κάνει το 1-1 με τον Σισέ στο 38′ και τον Μαρσέλο να του δίνει το προβάδισμα στις καθυστερήσεις. Και στα δυο τέρματα των ερυθρόλευκων, ο Γιαννιώτης φέρει μικρή ευθύνη.