Κυριακή, 5 Μαΐ

Δάκρυσε on camera για επιστροφή στη δράση και Κόμπι Μπράιαντ! video

Ο Βικτορ Ολαντίπο αγωνίστηκε σε επίσημο αγώνα των Πέισερς έπειτα από ένα χρόνο -μετά τον σοβαρό τραυματισμό του- βάζοντας μάλιστα ένα “μεγάλο” σουτ και μετά ξέσπασε σε κλάματα τις δηλώσεις του. Η αναφορά στον Κόμπι Μπράιαντ.

Μετά από πολύμηνη απουσία λόγω τραυματισμού, ο Βίκτορ Ολαντίπο επέστρεψε… δριμύτερος στα παρκέ του ΝΒΑ. Ο έμπειρος άσος, ήταν ο πρωταγωνιστής στην σπουδαία νίκη των Πέισερς επί των Μπουλς, καθώς 10 δεύτερα πριν το τέλος του αγώνα ισοφάρισε με τρίποντο σε 100-100 και οδήγησε το ματς στην παράταση, όπου η ομάδα της Ιντιάνα, επικράτησε με 115-106.

Ο Ολαντίπο αγωνίσθηκε για 21 λεπτά και τελείωσε την αναμέτρηση με εννέα πόντους, τέσσερις ασίστ και δύο ριμπάουντ.

Ο παίκτης των Πέισερς κλήθηκε να μιλήσει μετά το παιχνίδι και δήλωσε για το μεγάλο σουτ που σημείωσε πριν βάλει τα κλάματα: “Απλώς σούταρα φίλε. Mamba mentality (σ.σ αναφορά στον Κόμπι). Αυτό το σουτ ήταν για αυτούς. Ήταν δύσκολος ο τελευταίος χρόνος, αλλά οι δύσκολες στιγμές φτιάχνουν τους ανθρώπους. Δούλεψα σκληρά και είμαι ευγνώμων στην οικογένειά μου, τους φίλους μου, τους συμπαίκτες μου. Απλώς είμαι ευγνώμων σε όλους”.