Μπάγερν – Παναθηναϊκός 75-87 ΤΕΛΙΚΟ: Ανίκητο με Βόβορα το Τριφύλλι!

ΦΩΤΟ intime

Ο Παναθηναϊκός “διέλυσε” τη Μπάγερν Μονάχου στη Γερμανία με 87-75
Τρομερή εμφάνιση από τους “πράσινους” με πρωταγωνιστή τον… Γιώργο Βόβορα.
“Κλείδωσε” τους Γερμανούς στο δεύτερο ημίχρονο ο Έλληνας τεχνικός πριν παραδώσει στον Πιτίνο.
Έβγαλε “λαγό” με τον Μήτογλου από τον πάγκο και “καθάρισε” το ματς με Καλάθη-Ράις.

Ο Γιώργος Βόβορας πρόλαβε να… μεταμορφώσει τον Παναθηναϊκό, ο οποίος με νέα εκπληκτική εμφάνιση έκανε δεύτερη συνεχόμενη εκτός έδρας ήττα στη Euroleague, επικρατώντας με 87-75 της Μπάγερν Μονάχου.

Οι “πράσινοι” βρέθηκαν να χάνουν στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά ο Έλληνας κόουτς με καθοριστικές παρεμβάσεις άλλαξε τη ροή του αγώνα, οδηγώντας την ομάδα του στη νίκη, μετά και το “ανέβασμα” του Νικ Καλάθη στο δεύτερο μέρος.

Στο 6-4 πλέον το ρεκόρ του Τριφυλλιού στην κατάταξη, πριν αναλάβει την ομάδα ο Ρικ Πιτίνο, με τον Γιώργο Βόβορα να “υποβιβάζεται” ξανά σε βοηθός του Αμερικανού Hall of Famer.