Παναθηναϊκός – Αρμάνι Μιλάνο 78-79 ΤΕΛΙΚΟ!

ΦΩΤΟ intime

Σε ένα ματς “θρίλερ” στο ΟΑΚΑ, ο Παναθηναϊκός ηττήθηκε με 79-78 από την Αρμάνι Μιλάνο, έχοντας τραγικά ποσοστά στα τρίποντα και τον Καλάθη να “παλεύει” μόνος του στα τελευταία λεπτά, πριν γίνει ξανά μοιραίος για την ομάδα του.

Η Αρμάνι Μιλάνο “πυροβόλησε” τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ και με 14 εύστοχα τρίποντα έναντι μόλις τριών του Τριφυλλιού, “άλωσε” την Αθήνα και υποχρέωσε την ομάδα του Αργύρη Πεδουλάκη σε δεύτερη συνεχόμενη ήττα στη Euroleague.

Γουάιλι και Μήτογλου “κράτησαν” τους “πράσινους” στο ματς παρά την αστοχία από μακριά και ο Νικ Καλάθης πήγε να πάρει μόνος του στο τέλος τον αγώνα, όμως ο “καυτός” Μίτσοφ και κάποιες λεπτομέρειες, οδήγησαν τους “πράσινους” στην ήττα.

Παρακολουθήστε LIVE το Παναθηναϊκός – Αρμάνι Μιλάνο από το Newsit.gr

Αυτή ήταν η δεύτερη ήττα του Παναθηναϊκού και πάλι στον πόντο, με τους “πράσινους” να έχουν επικρατήσει πια, μόνο στην πρεμιέρα της Euroleague.