Πήρε ρεβάνς ο Αντετοκούνμπο! “Σαρωτικοί” οι Μπακς στο 2ο παιχνίδι με τους Σέλτικς – video

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να είναι ασταμάτητος στο δεύτερο ημίχρονο του game 2 των πλέι οφ κόντρα στους Μπόστον Σέλτικς, οι Μιλγουόκι Μπακς πήραν τη νίκη με 123-102 και ισοφάρισαν τη σειρά σε 1-1.

Επιβλητική εμφάνιση για τους Μιλγουόκι Μπακς και τον Γιάννη Αντετοκούνμπο στο δεύτερο ματς κόντρα στους Μπόστον Σέλτικς, με το 1-1 στους ημιτελικούς της Ανατολής να γίνεται με εμφατικό τρόπο και “πάρτι” στο δεύτερο ημίχρονο.

Τα “ελάφια” ξεκίνησαν αγχωμένα το ματς και βρέθηκαν να χάνουν τόσο στην πρώτη όσο και στη δεύτερη περίοδο, όμως με ένα “ξέσπασμα” στο τρίτο δωδεκάλεπτο και πρωταγωνιστή τον Greek Freak “σάρωσαν” τους “Κέλτες” στη συνέχεια.

Ο Έλληνας γκαρντ βρήκε ρυθμό από την άμυνα και με κάποια μακρινά σουτ, για να μετατραπεί σε… οδοστρωτήρα στη συνέχεια, φθάνοντας τους 29 πόντους και τα 10 ριμπάουντ στο ματς. Εκπληκτικός και ο Μίντλετον με 28 πόντους και 7 τρίποντα.