Ρεάλ Μαδρίτης – Παναθηναϊκός: Τα highlights της πρώτης “μάχης” στη Μαδρίτη – video

Η Ρεάλ Μαδρίτης υπερασπίστηκε την έδρα της στο πρώτο παιχνίδι με τον Παναθηναϊκό, καθώς επικράτησε με 75-72 του “τριφυλλιού”, για τα πλέι οφ της Euroleague. Δείτε τα highlights του αγώνα (VIDEO)

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε με 66-72 τέσσερα λεπτά πριν το φινάλε του αγώνα, έμοιαζε ικανός να «σπάσει» με το «καλημέρα» την έδρα της Ρεάλ Μαδρίτης και να πάρει προβάδισμα πρόκρισης στο Final Four της Euroleague, ωστόσο έμεινε άποντος στα τελευταία λεπτά, με τους Μαδριλένους να παίρνουν τη νίκη (75-72) στις λεπτομέρειες και να κάνουν το 1-0 στη μεταξύ τους σειρά για τα πλέι οφ, εκμεταλλευόμενοι κι ορισμένα φάουλ «δώρα» από τους διαιτητές.

Οι δύο ομάδες ανανεώνουν το ραντεβού τους για το βράδυ της Παρασκευής (19/4, 22:15), με την ομάδα του Ρικ Πιτίνο να ελπίζει να έχει σε καλύτερο βράδυ τον Καλάθη, ο οποίος για τρία δεκάλεπτα ήταν ένας από τους χειρότερους παίκτες του παιχνιδιού, «αναστήθηκε» στην τέταρτη περίοδο, αλλά έκανε τα κρίσιμα λάθη στο φινάλε.