Σάββατο, 27 Απρ.
15oC Αθήνα

“Σκότωσε” τους Μπακς του Αντετοκούνμπο ο Τζορτζ! Δεν έφθασαν τα τρίποντα του Γιάννη – video

Με τον Πολ Τζόρτζ να είναι φανταστικός σε όλο το παιχνίδι και να πετυχαίνει και το τρίποντο του αγώνα, οι Οκλαχόμα Θάντερ “λύγισαν” μετά από καιρό τους Μιλγουόκι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο, ο οποίος και θα κρατήσει μόνο τα 3 τρίποντά του στο ματς.

Η αντεπίθεση του Αντετοκούνμπο και των Μιλγουόκι Μπακς στο τέλος, δεν ήταν τεςλικά αρκετή για να χαρίσει μία ακόμη νίκη στους πρωτοπόρους του NBA, αφού τα “ελάφια” ηττήθηκαν με 118-112 από τους Οκλαχόμα Θάντερ.

Ο Έλληνας γκαρντ – φόργουορντ ήταν σε κακή βραδιά στο πρώτο ημίχρονο, οπότε και είχε μόλις 3 πόντους, έχοντας δεχθεί και 3 τάπες, όμως στη συνέχεια “ξύπνησε” και πετυχαίνοντας ακόμη 24 στο δεύτερο ημίχρονο, έφθασε την ομάδα του μια “ανάσα” από τη νίκη.

Μείωσε το σκορ ακόμη και στο -3 από το -20, όμως εκεί ο Πολ Τζόρτζ πέτυχε το τρίποντο του αγώνα, “καθαρίζοντας” το ματς, στο οποίο ήταν και ο καλύτερος παίκτης του γηπέδου, με 36 πόντους και 17 ριμπάουντ.