Στο… ρελαντί ο Αντετοκούνμπο! “Περίπατος” για τους Μπακς – video

Από τα λίγα ματς που οι Μπακς δεν χρειάστηκε να στηριχτούν στον Γιάννη Αντετοκούνμπο για να φτάσουν στη νίκη (115-95 επί των Πίστονς). Ο Λεμπρός Τζέιμς έριξε… 42 πόντους στους Σπερς (121-113)

Χρόνο ξεκούρασης πήρε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο στην εντός έδρας αναμέτρηση των Μπακς με τους Πίστονς, γεγονός που δεν κόστισε στα “ελάφια”. Η νίκη ήρθε με εύκολο τρόπο μέσα στο Μιλγουόκι (115-92) και το ρεκόρ της ομάδας του “Greek freak” ανέβηκε στο 16-7.

Τα highlights του Αντετοκούνμπο κόντρα στους Πίστονς – video

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε μόλις 26 λεπτά και πέτυχε 15 πόντους (6/10 δίποντα, 0/2 δίποντα, 3/4 βολές), ενώ είχε και 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο, 1 τάπα, αλλά και 5 λάθη.

Κορυφαίος των Μπακς ήταν ο Μπλέντσο με 27 πόντους, ενώ ο Μπρόγκντον είχε 14. Ο Γκρίφιν είχε 31 για τους ηττημένους, ενώ 14 πέτυχε ο Τζάκσον.

Τα δωδεκάλεπτα: 30-21, 56-45, 84-64, 115-92

Ο Λεμπρόν Τζέιμς με 42 πόντους (20 από αυτούς στην τέταρτη περίοδο) οδήγησε τους Λέικερς σε νίκη με 121-113 επί των Σπερς, στο Λος Αντζελες.
Για την ομάδα του Σαν Αντόνιο, που γνώρισε την τέταρτη  ήττα της στα πέντε τελευταία παιχνίδια της ΝτεΜάρ ΝτεΡόζαν και Ρούντι Γκέι είχαν 32  και 31 πόντους αντίστοιχα.