Βαθμολογία Euroleague: Μια “ανάσα” από την 8άδα ο Ολυμπιακός! Τα αποτελέσματα της αγωνιστικής

ΦΩΤΟ intime

Ο Ολυμπιακός κατάφερε να πάρει μία ανέλπιστη νίκη στο τέλος κόντρα στη Χίμκι και βρέθηκε για πρώτη φορά τη φετινή σεζόν σε “τροχιά” 8άδας, καθώς είναι πια μόλις μια νίκη μακριά από αυτή. Στη Μπάγερν Μονάχου το γερμανικό ντέρμπι της 14ης αγωνιστικής στη Euroleague.

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας επικράτησε άνετα του Ερυθρού Αστέρα με 100-74 στο… αδιάφορο ματς της βραδιάς, καθώς στα άλλα δύο παιχνίδια που “έκλεισαν” τη 14η αγωνιστική της Euroleague, έγινε… σφαγή, με αμφότερα να κρίνονται στην παράταση.

Ολυμπιακός – Χίμκι: Γι’αυτό είναι… θρύλος! Η ανατροπή του αιώνα από τους Πειραιώτες

Ο Ολυμπιακός έκανε μυθική ανατροπή κόντρα στη Χίμκι με “τρελό” τρίποντο του Σπανούλη, την ώρα που και στη Γερμανία “έπεσαν κορμιά”. Η Άλμπα Βερολίνου προηγήθηκε στο σκορ στα τελευταία λεπτά του αγώνα με τη Μπάγερν Μονάχου, αλλά ο Λο με δύο τρίποντα έστειλε το ματς στον έξτρα χρόνο και εκεί με δύο βολές στα τελευταία δευτερόλεπτα, χάρισε στην ομάδα του τη νίκη με σκορ 77-76.

“Βαβαυροί” και Πειραιώτες βρέθηκαν έτσι με το ίδιο ρεκόρ στην κατάταξη της Euroleague και πλησίασαν την πρώτη 8άδα, από την οποία απέχουν πλέον μόλις μία νίκη.