Δευτέρα, 6 Μαΐ
15oC Αθήνα

Δέσποινα Παπαμιχαήλ: Δεν τα κατάφερε κόντρα στην Άλισον Βαν Ούτβανκ και το Βέλγιο πήρε το προβάδισμα

Intime.gr

Το Βέλγιο προηγείται με 1-0 στην αναμέτρηση απέναντι στην Ελλάδα για το United Cup. Η Δέσποινα Παπαμιχαήλ πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση, αλλά ηττήθηκε με 2-1 σετ από την Άλισον Βαν Ούτβανκ.

Απέναντι στο Ν.72 του κόσμου η Δέσποινα Παπαμιχαήλ ήταν εξαιρετική, αλλά στο τέλος δεν μπόρεσε να κάνει την υπέρβαση, γνωρίζοντας την ήττα με 5-7. 6-2, 3-6, μετά από αγώνα που κράτησε 2 ώρες και 31 λεπτά

Να θυμίσουμε ότι η Ελλάδα προκρίνεται ακόμα και με ήττα 4-2. Κάτι που σημαίνει ότι αν επικρατήσει ο Τσιτσιπάς του Nταβίντ Γκοφέν (σ.σ αγωνίζονται αυτή τη στιγμή), αύριο η Ελλάδα θα έχει τρεις ευκαιρίες για να πάρει το εισιτήριο για την επόμενη φάση.