Πέμπτη, 2 Μαΐ

Δίκαιη μοιρασιά! Ξάνθη και Λεβαδειακός ισόπαλοι

ΦΩΤΟ actionimages.gr

Aήττητη παρέμεινε η Ξάνθη για έκτο συνεχή παιχνίδι. Ο αγώνας των Ακριτών με τη Λιβαδειά έληξε ισόπαλος 1-1.

Σε αυτό το διάστημα η Ξάνθη έχει δεχθεί μόλις δύο γκολ, μαζί με το σημερινό με το οποίο ο Ουόν ισοφάρισε στο 80΄.

Οι Λιβαδειά είχε την υπεροχή στην αρχή του ματς αλλά δεν κατόρθωσε να φτάσει στο γκολ, κάτι που έκαναν οι φιλοξενούμενοι στο 22ο λεπτό, όταν στη σέντρα του Λάζιτς ο Γιουνές έκανε με κεφαλιά το 0-1.

Στο 42΄ ο Τυνήσιος επιθετικός έχασε την ευκαιρία για δεύτερο γκολ, αλλά δεν εκμετταλλεύτηκε την πάσα από του Λάζιτς.

Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε στον Λεβαδειακό, που ήταν συνεχώς στην επίθεση και έχανε πολλές ευκαιρίες (με τον Βασιλείου στο 70΄ και τον Μάντζιο  στο 76΄). Στο 80΄ η επιμονή των «πράσινων» ανταμείφθηκε με το γκολ της ισοφάρισης από τον Ουόν, πρώτο του στο πρωτάθλημα, ο οποίος σκόραρε με κεφαλιά ύστερα από φάουλ του Μιλιάζες.