Επεισόδια και οριστική διακοπή στο Παρί FC – Λιόν για το Κύπελλο Γαλλίας

ΦΩΤΟ twitter video

Δεν έχει τέλος το φετινό «μπάχαλο» στην ποδοσφαιρική σεζόν στη Γαλλία, αφού το Παρί FC – Λιόν για το Κύπελλο προστέθηκε στη λίστα των αγώνων που διακόπτονται οριστικά μετά από μεγάλης έκτασης επεισόδια μεταξύ οπαδών.

Ένα ακόμα ματς στη Γαλλία διακόπτεται λόγω επεισοδίων. Η αναμέτρηση μεταξύ της Παρί FC και της Λιόν για τη φάση των «32» του Κυπέλλου διεκόπη μετά από μόλις ένα ημίχρονο και με το σκορ ισόπαλο (1-1), αφού σημειώθηκε σύρραξη.

Συγκεκριμένα οπαδοί της Λιόν άρχισαν να εκτοξεύουν φωτοβολίδες προς αυτούς των γηπεδούχων και μετά από λίγο έγινε εισβολή στον αγωνιστικό χώρο. Μετά από 40 λεπτά αναμονής και με τις ομάδες να περιμένουν στα αποδυτήρια η κατάσταση δεν εκτονώθηκε και έτσι πάρθηκε η απόφαση για οριστική διακοπή.