Τρίτη, 7 Μαΐ

Γουέστ Χαμ – Άστον Βίλα 1-1: Ισοπαλία με ακυρωθέν γκολ Μαυροπάνου στις καθυστερήσεις

Η Γουέστ Χαμ ήταν ανώτερη από την Άστον Βίλα, ωστόσο οι Χωριάτες κατάφεραν να φύγουν με τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) από το Λονδίνο για την 29η αγωνιστική της Premier League. Ακυρώθηκε γκολ του Ντίνου Μαυροπάνου στις καθυστερήσεις.

Η Άστον Βίλα έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας 1-1 από το Λονδίνο κόντρα στη Γουέστ Χαμ για την 29η αγωνιστική της Premier League και παρέμεινε στην 4η θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Ντίνου Μαυροπάνου άνοιξε το σκορ με τον Μίκαελ Αντόνιο, ωστόσο η Άστον Βίλα πίεσε και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 79′ με τον Τζανιόλο.

Στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Μαυροπάνος προσπάθησε να σκοράρει και να χαρίσει τη νίκη στη Γουέστ Χαμ. Η μπάλα από τον Έλληνα στόπερ χτύπησε στον Έζρι Κόνσα και πέρασε τη γραμμή της εστίας, όμως έπειτα από έλεγχο VAR το τέρμα ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ.