Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε με 4-2 την Άστον Βίλα στο Λιγκ Καπ Αγγλίας

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ βρέθηκε δύο φορές να χάνει στο δέυτερο ημίχρονο του αγώνα με την Άστον Βίλα, αλλά τελικά πήρε εντυπωσιακή νίκη με 4-2 και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Λιγκ Καπ Αγγλίας.

Το ματς ήταν μάλιστα 0-0 στο πρώτο ημίχρονο, για να ακολουθήσουν έξι τέρματα στο δεύτερο μέρος. Ο Γουάτκινς άνοιξε το σκορ στο 48′ και ο Μαρσιάλ ισοφάρισε αμέσως μετά στο 49′, για να δώσει νέο προβάδισμα στην Άστον Βίλα, ένα αυτογκόλ του Νταλότ στο 61′.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ “απάντησε” όμως ξανά και αυτή τη φορά το έκανε με τρία τέρματα, αφού ο Ράσφορντ ισοφάρισε στο 67′ και οι Μπρούνο Φερνάντες και ΜακΤόμινεϊ έδωσαν τη νίκη και την πρόκριση στην ομάδα τους, με δύο γκολ στο 78′ και το 90+2′, από ασίστ του Γκαρνάτσο.