Η Ρεάλ “εγκαινίασε” με γκολάρες και μήνυμα κατά του ρατσισμού το “Αλφρέδο Ντι Στέφανο” (videos)

Με ένα απίστευτο γκολ του Κρος κόντρα στην Εϊμπάρ εγκαινίασε τη χρήση του “Αλφρέδο Ντι Στέφανο” ως έδρας της η Ρεάλ Μαδρίτης στην επιστροφή της στη αγωνιστική δράση της La Liga.

Το γήπεδο “Αλφρέδο Ντι Στέφανο”, που χρησιμοποιεί παραδοσιακά η β’ ομάδα, θα χρησιμοποιεί ως έδρα η Ρεάλ Μαδρίτης ως το τέλος της φετινής LA Liga, αφού οι εργασίες για την αναμόρφωση του “Σαντιάγκο Μπερναμπέου” ξεκίνησαν ήδη, εν μέσω της διακοπής των αγώνων λόγω της πανδημίας του κορονοϊού.

Τα… εγκαίνια των διχτυών της νέας έδρας έκανε ο Τόνι Κρος, που με ένα φοβερό γκολ μόλις στο 4ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Η πρώτη… άτυχη που επισκέπτεται το νέο σπίτι της “βασίλισσας” είναι η Εϊμπάρ, η οποία βρίσκεται ήδη με 3-0 πίσω στο σκορ στο ημίχρονο, αφού Ράμος και Μαρσέλο, ο οποίος μάλιστα γονάτισε στη χαρακτηριστική κίνηση διαμαρτυρίας ενάντια στο ρατσισμό, πέτυχαν άλλα φδύο πανέμορφα γκολ και ανέβασαν το δείκτη του σκορ σε πολύ υψηλά επίπεδα.