Σάββατο, 27 Απρ.

Η Ρεάλ Μαδρίτης πέρασε με 2-1 από την έδρα της Αθλέτικ Μπιλμπάο με «killer» Μπενζεμά

Με τον Καρίμ Μπενζεμά να σκοράρει δις μέσα σε λίγα λεπτά, η Ρεάλ Μαδρίτης επικράτησε με 2-1 στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Αθλέτικ Μπιλμπάο και συνέχισε την “προέλασή” της στην κορυφή του ισπανικού πρωταθλήματος.

Το ματς στη “Χώρα των Βάσκων” κρίθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, αφού ο Γάλλος στράικερ των Μαδριλένων βρήκε δίχτυα στο 4ο και το 7ο λεπτό της αναμέτρησης, με τον Σαντσέτ να μειώνει στο 10′.

Το σκορ δεν άλλαξε όμως μέχρι και το τέλος του αγώνα, με τη Ρεάλ Μαδρίτης να πανηγυρίζει μία σημαντική νίκη, που τη φέρνει στο +8 από τη δεύτερη Σεβίλλη, έστω και με παιχνίδι περισσότερο. Στη 10 θέση έμεινε από την πλευρά της, η Αθλέτικ Μπιλμπάο.