Ημέρα… Europa League για ΑΕΚ και ΠΑΟΚ – Κληρώνει για τους “δικέφαλους” στους ομίλους

ΑΠΕ

ΑΕΚ και ΠΑΟΚ θα μάθουν το μεσημέρι της Παρασκευής (02.10.2020 / 14:00, Newsit.gr / COSMOTE SPORT 1 HD) τους αντιπάλους τους στους ομίλους του Europa League, με την κλήρωση που θα πραγματοποιηθεί.

Η ΑΕΚ νίκησε τη Βόλφσμπουργκ –με μεγάλη ανατροπή- μέσα στο ΟΑΚΑ και… συνοδεύει τον ΠΑΟΚ στους ομίλους του Europa League.

Το μεσημέρι της Παρασκευής (02.10.2020 / 14:00) οι δυο «δικέφαλοι» θα συμμετάσχουν στην κλήρωση που θα γίνει στη Νιόν της Ελβετίας και θα μάθουν τους αντιπάλους που θα έχουν στους ομίλους που θα προκύψουν, μεταξύ 48 ομάδων.

ΑΕΚ και ΠΑΟΚ δεν μπορούν να βρεθούν στον ίδιο όμιλο. Η Ένωση έχει τοποθετηθεί στο 3ο γκρουπ δυναμικότητας, ενώ ο «δικέφαλος του Βορρά» στο 2ο.

Ο ΠΑΟΚ δεν θα βρει στο δρόμο του, τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ, την Σπάρτα Πράγας, τη Σλάβια Πράγας, τη Λουντογκόρετς, τη Γιούνγκ Μπόις, τον Ερυθρό Αστέρα, τη Λέστερ, την Καραμπάγκ, τη Σταντάρ Λιέγης και τη Ρεάλ Σοσιεδάδ.

Η ΑΕΚ αποφεύγει τις Φέγενορντ, Ρέιντζερς, Χόφενχαϊμ, Γρανάδα, ‘Αλκμααρ, Μακάμπι Τελ Αβίβ, Μόλντε, Λίντσερ, Χάποελ Μπερ Σεβά και Κλουζ

Οι αγώνες στους ομίλους, θα αρχίσουν στις 22 Οκτωβρίου και θα ολοκληρωθούν στις 10 Δεκεμβρίου. Ο τελικός είναι προγραμαμτισμένος να διεξαχθεί στις 26 Μαϊου 2021 στο στάδιο «Energa Gdańsk» στο Γκντάνσκ στην Πολωνία.

1ο ΓΚΡΟΥΠ

‘Αρσεναλ (Αγγλία)

Τότεναμ (Αγγλία)

Ρόμα (Ιταλία)

Νάπολι (Ιταλία)

Μπενφίκα (Πορτογαλία)

Λεβερκούζεν (Γερμανία)

Βιγιαρεάλ (Ισπανία)

ΤΣΣΚΑ Μόσχας (Ρωσία)

Μπράγκα (Πορτογαλία)

Γάνδη (Βέλγιο)

Αϊντχόφεν (Ολλανδία)

Σέλτικ (Σκωτία)

2ο ΓΚΡΟΥΠ

Ντιναμό Ζάγκρεμπ (Κροατία)

Σπάρτα Πράγας (Τσεχία)

Σλάβια Πράγας (Τσεχία)

Λουντογκόρετς (Βουλγαρία)

Γιούνγκ Μπόις (Ελβετία)

Ερυθρός Αστέρας (Σερβία)

Ραπίντ Βιέννης (Αυστρία)

Λέστερ (Αγγλία)

Καραμπάγκ (Αζερμπαϊτζάν)

ΠΑΟΚ (ΕΛΛΑΔΑ)

Σταντάρ Λιέγης (Βέλγιο)

Ρεάλ Σοσιεδάδ (Ισπανία)

3ο ΓΚΡΟΥΠ

Γρανάδα (Ισπανία)

Μίλαν (Ιταλία)

‘Αλκμααρ (Ολλανδία)

Φέγενορντ (Ολλανδία)

ΑΕΚ (ΕΛΛΑΔΑ)

Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)

Ρέιντζερς (Σκωτία)

Μόλντε (Νορβηγία)

Χόφενχαϊμ (Γερμανία)

Λίντσερ (Αυστρία)

Χάποελ Μπερ Σεβά (Ισραήλ)

Κλουζ (Ρουμανία)

4o ΓΚΡΟΥΠ

Ζόρια (Ουκρανία)

Λιλ (Γαλλία)

Νις (Γαλλία)

Ριέκα (Κροατία)

Ντάνταλκ (Ιρλανδία)

Σλόβαν Λίμπερετς (Τσεχία)

Αντβέρπ (Βέλγιο)

Λεχ Πόζναν (Πολωνία)

Σίβασπορ (Τουρκία)

Βολφσμπέργκερ (Αυστρία)

Ομόνοια (Κύπρος)

ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Αθλητικά Τελευταίες ειδήσεις

Euroleague: “Άλωσε” το Τελ Αβίβ η Φενέρμπαχτσε! “Διέλυσε” την Μπάγερν η Ρεάλ Μαδρίτης (videos)

Euroleague: “Άλωσε” το Τελ Αβίβ η Φενέρμπαχτσε! “Διέλυσε” την Μπάγερν η Ρεάλ Μαδρίτης (videos)

Η Φενέρμπαχτσε άφησε πίσω της την ήττα από τον Παναθηναϊκό και “άλωσε” το Τελ Αβίβ, επικρατώντας της Μακάμπι του Σφαιρόπουλου με 75-65, στην 6η αγωνιστική ... Διαβάστε περισσότερα