Τρίτη, 30 Απρ.

Κάλιαρι – Φροζινόνε 4-3: Νίκη με αδιανόητη ανατροπή στη Serie A

ΦΩΤΟ ΑΠΕ αρχείου

Απίστευτο παιχνίδι στη Serie A, με την Κάλιαρι να επιστρέφει από το 0-3 κόντρα στη Φροζινόνε για να πάρει τη νίκη με 4-3, χάρη σε δύο γκολ στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης.

Η Κάλιαρι του Κλαούντιο Ρανιέρι βρισκόταν πίσω στο σκορ μέχρι και το 94ο λεπτό του αγώνα με τη Φροζινόνε, αλλά στη συνέχεια “χτύπησε” δις μέσα σε ένα δίλεπτο και ολοκλήρωσε τη μεγάλη ανατροπή από των 3-0 των αντιπάλων της.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν προηγηθεί με δύο γκολ του Σουλέ από το πρώτο ημίχρονο και φάνηκε να “σφραγίζουν” το ματς με ένα τρίτο γκολ στο 49′, όμως η Κάλιαρι μείωσε με δύο γκολ σε ένα πεντάλεπτο (72′ Οριστάνιο, 76′ Μακουλούμπου) και έβαλε “φωτιά” στο παιχνίδι. Τελικά κατάφερε να το φέρει και… τούμπα, με τον Παβολέτι να περνά στο ματς ως αλλαγή και να σκοράρει δις στο φινάλε, “υπογράφοντας” ένα από τα παιχνίδια της χρονιάς στη Serie A. Αυτή ήταν μάλιστα η πρώτη νίκη της Κάλιαρι στο φετινό πρωτάθλημα!