22oC Αθήνα

Καμερούν – Σερβία: Απίθανη εξέλιξη με δύο γκολ από τους Αφρικανούς στο δεύτερο ημίχρονο

Το πιο εντυπωσιακό παιχνίδι στο Μουντιάλ 2022 διεξήχθη ανάμεσα στο Καμερούν και τη Σερβία, με τις δύο ομάδες να προσφέρουν απλόχερα σκορ και θέαμα.

Ενδεικτικό της συγκλονιστικής εξέλιξης του αγώνα ανάμεσα στο Καμερούν και τη Σερβία, είναι ότι στο 66′ οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες 3-3!

Στο 53′, η Σερβία φάνηκε να κλειδώνει το παιχνίδι, κάνοντας το 1-3 με τον Μίτροβιτς, έπειτα από ασίστ του Ζίβκοβιτς και υπέροχη ομαδική συνεργασία των Σέρβων.

Το Καμερούν, όμως, είχε διαφορετική άποψη. Στο 63′ ο Αμπουμπακάρ βγήκε μόνος του, έσκαψε τη μπάλα και την έστειλε στο τέρμα του Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς. Το γκολ αρχικά ακυρώθηκε αλλά μετά από την εξέταση του VAR, μέτρησε κανονικά.

Τρία λεπτά αργότερα, ήρθε και η ισοφάριση για το Καμερούν. Οι Αφρικανοί έφυγαν και πάλι από οριακή θέση οφσάιντ, με τον Τσούπο-Μοτίνγκ να γράφει το 3-3!