14oC Αθήνα

Καμερούν – Σερβία: Τα γκολ της φοβερής ανατροπής των Σέρβων

Το Καμερούν ήταν η ομάδα που προηγήθηκε στο σκορ στον αγώνα με τη Σερβία για το Μουντιάλ 2022, ωστόσο οι Σέρβοι είχαν απαντήσεις πριν το ημίχρονο, κάνοντας την ανατροπή μέσα σε λίγα λεπτά.

Το Καμερούν, κόντρα στη ροή του αγώνα, άνοιξε το σκορ στο 29′. Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κούντε, ο Ενκουλού πήρε την κεφαλιά και στη συνέχεια ο Καστεγέτο έσπρωξε τη μπάλα στα δίχτυα στο πίσω δοκάρι για το 1-0.

Οι Σέρβοι πάγωσαν για κάτι περισσότερο από δέκα λεπτά, ωστόσο όταν συνήλθαν, κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή πριν το ημίχρονο, πετυχαίνοντας δύο γκολ στις καθυστερήσεις.

Στο 45+1 ο Πάβλοβιτς με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Επασί και έκανε το 1-1 για τους Σέρβους.

Στο 45+3 ήταν η σειρά του Μιλίνκοβιτς – Σάβιτς να νικήσει τον Επασί, με σουτ αυτή τη φορά, γράφοντας το 1-2.