Σάββατο, 27 Απρ.

Καρέ του… Μέσι και κορυφή η Μπαρτσελόνα! (video)

Ο Λίονε Μέσι έκανε… μαγικά στο “Καμπ Νου” οδηγώντας τη Μπαρτσελόνα σε μία εμφατική νίκη, με 5-0, επί της Εϊμπάρ, για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ισπανίας, με τους “μπλαουγκράνα” να ανεβαίνουν ξανά στην κορυφή, έχοντας όμως ένα ματς περισσότερο από την Ρεάλ Μαδρίτης.

Το VAR στο «Καμπ Νου» μπορεί καμιά φορά να βραχυκυκλώσει, όπως έγινε λίγο πριν τη σέντρα στο παιχνίδι της Μπαρτσελόνα με την Εϊμπαρ, με αποτέλεσμα να ξεκινήσει ο αγώνας με πεντάλεπτη καθυστέρηση.

Ο Λιονέλ Μέσι ωστόσο, δεν “βραχυκυκλώνει” ποτέ! Ο Αργεντινός σούπερ σταρ των Καταλανών, έκανε (ξανά) πράγματα και θαύματα, σημείωσε τα 4 από τα 5 γκολ της Μπαρτσελόνα, πετυχαίνοντας χατ-τρικ στο πρώτο ημίχρονο μέσα σε 26 λεπτά(!) και οδήγησε την ομάδα του ξανά στην κορυφή της LaLiga, έστω και με ένα παιχνίδι περισσότερο από τη Ρεάλ Μαδρίτης, που δοκιμάζεται το βράδυ του Σαββάτου (22/02) στην έδρα της Λεβάντε.

Μετά το “καρέ” των τερμάτων του Μέσι (πρώτος σκόρερ στο πρωτάθλημα με 18 γκολ), έβαλε το… κερασάκι στην τούρτα ο Αρτούρ με υπέροχο γκολ, ένα λεπτό πριν το φινάλε.