Το πρώτο μεγάλο τεστ για τους Έλληνες αθλητές θα είναι το πανελλήνιο πρωτάθλημα. Όλα τα μεγάλα ονόματα του στίβου θα βρεθούν το διήμερο 12-13/6 στην Πάτρα και θα προσπαθήσουν να ξεκινήσουν με το δεξί τις φετινές τους υποχρεώσεις.
Η Πάτρα στο τέλος Ιουνίου θα φιλοξενήσει και το διεθνές μίτινγκ “Πάτρα 2010” με τη συμμετοχή μεγάλων ονομάτων.
Το πρόγραμμα του διημέρου:
Σάββατο (12/06)
09.00 Σφυροβολία Γ (αγώνας επιλογής, όριο 50.00μ)
09.30 Επί κοντώ Γ (αγώνας επιλογής, όριο3.60μ)
09.30 Ύψος Α (αγώνας επιλογής, όριο 2.08μ)
09.30 Τριπλούν Α (αγώνας επιλογής, όριο 15.40μ)
09.45 Δισκοβολία Γ (αγώνας επιλογής, όριο 44.00μ)
09.45 100μ εμπόδια Γ (προκριματικές σειρές)
10.00 110μ εμπόδια Α (προκριματικές σειρές)
10.30 Σφαιροβολία Α (αγώνας επιλογής, όριο 16.40μ)
10.30 100μ Γ (προκριματικές σειρές) 10.50
100μ Α (προκριματικές σειρές)
11.00 Μήκος Γ (αγώνας επιλογής, όριο 5.90μ)
11.15 Ακοντισμός Α ()αγώνας επιλογής, όριο 62.00μ)
11.15 400μ Γ (προκριματικές σειρές)
11.35 400μ Α (προκριματικές σειρές)
————————————–
17.00 Σφυροβολία Γ (Τελικός)
18.00 Επί κοντώ Γ (Τελικός)
18.10 Τριπλούν Α (Τελικός)
19.00 Δισκοβολία Γ (Τελικός)
19.05 110μ εμπόδια Α (Τελικός)
19.15 Ύψος Α (Τελικός)
19.20 100μ εμπόδια Γ (Τελικός)
19.35 100μ Γ (Τελικός)
19.45 100μ Α (Τελικός)
19.50 Σφαιροβολία Α (Τελικός)
19.55 Μήκος Γ (Τελικός)
20.00 400μ Γ (Τελικός)
20.10 400μ Α (Τελικός)
20.20 1.500μ Α (Τελικός)
20.30 1.500μ Γ (Τελικός)
20.30 Ακοντισμός Α (Τελικός)
20.45 3.000μ στιπλ Γ (Τελικός)
21.00 3.000μ στιπλ Α (Τελικός)
21.20 4χ100μ Γ (Τελικές σειρές
21.45 4χ100μ Α (τελικές σειρές)
09.30 Επί κοντώ Γ (αγώνας επιλογής, όριο3.60μ)
09.30 Ύψος Α (αγώνας επιλογής, όριο 2.08μ)
09.30 Τριπλούν Α (αγώνας επιλογής, όριο 15.40μ)
09.45 Δισκοβολία Γ (αγώνας επιλογής, όριο 44.00μ)
09.45 100μ εμπόδια Γ (προκριματικές σειρές)
10.00 110μ εμπόδια Α (προκριματικές σειρές)
10.30 Σφαιροβολία Α (αγώνας επιλογής, όριο 16.40μ)
10.30 100μ Γ (προκριματικές σειρές) 10.50
100μ Α (προκριματικές σειρές)
11.00 Μήκος Γ (αγώνας επιλογής, όριο 5.90μ)
11.15 Ακοντισμός Α ()αγώνας επιλογής, όριο 62.00μ)
11.15 400μ Γ (προκριματικές σειρές)
11.35 400μ Α (προκριματικές σειρές)
————————————–
17.00 Σφυροβολία Γ (Τελικός)
18.00 Επί κοντώ Γ (Τελικός)
18.10 Τριπλούν Α (Τελικός)
19.00 Δισκοβολία Γ (Τελικός)
19.05 110μ εμπόδια Α (Τελικός)
19.15 Ύψος Α (Τελικός)
19.20 100μ εμπόδια Γ (Τελικός)
19.35 100μ Γ (Τελικός)
19.45 100μ Α (Τελικός)
19.50 Σφαιροβολία Α (Τελικός)
19.55 Μήκος Γ (Τελικός)
20.00 400μ Γ (Τελικός)
20.10 400μ Α (Τελικός)
20.20 1.500μ Α (Τελικός)
20.30 1.500μ Γ (Τελικός)
20.30 Ακοντισμός Α (Τελικός)
20.45 3.000μ στιπλ Γ (Τελικός)
21.00 3.000μ στιπλ Α (Τελικός)
21.20 4χ100μ Γ (Τελικές σειρές
21.45 4χ100μ Α (τελικές σειρές)
Κυριακή (13/06)
08.30 Σφυροβολία Α (αγώνας επιλογής, όριο 58.00μ)
09.00 Επί κοντώ Α (αγώνας επιλογής, όριο 4.70μ)
09.00 Τριπλούν Γ (αγώνας επιλογής, όριο 12.80μ)
09.00 Ύψος Γ (αγώνας επιλογής, όριο 1.70μ)
09.15 Δισκοβολία Α (αγώνας επιλογής, όριο 50.00μ)
09.15 400μ εμπόδια Γ (προκριματικές σειρές)
09.35 400μεμπόδια Α (προκριματικές σειρές)
10.00 Σφαιροβολία Γ (αγώνας επιλογής, όριο 13.80μ)
10.00 800μ Γ (προκριματικές σειρές)
10.20 800μ Α (προκριματικές σειρές)
10.30 Μήκος Α (αγώνας επιλογής, όριο 7.50μ)
10.45 Ακοντισμός Γ (αγώνας επιλογής, όριο 46.00μ)
10.45 200μ Α (προκριματικές σειρές)
11.10 200μ Γ (προκριματικές σειρές)
—————————————-
16.15 Σφυροβολία Α (Τελικός)
17.00 Επί κοντώ Α (Τελικός)
17.00 Τριπλούν Γ (Τελικός)
17.40 Δισκοβολία Α (Τελικός)
18.00 400μ εμπόδια Γ (Τελικός)
18.10 Ύψος Γ (Τελικός)
18.15 400μ εμπόδια Α (Τελικός)
18.25 200μ Γ (Τελικός)
18.35 200μ Α (Τελικός)
18.40 Σφαιροβολία Γ (Τελικός)
18.40 Μήκος Α (Τελικός)
18.45 800μ Γ (Τελικός)
18.55 800μ Α (Τελικός)
19.05 5.000μ Α (Τελικός)
19.10 Ακοντισμός Γ (Τελικός)
19.25 5.000μ Γ (Τελικός)
19.55 4χ400μ Γ (Τελικές σειρές)
20.15 4χ400μ Α (Τελικές σειρές)
09.00 Επί κοντώ Α (αγώνας επιλογής, όριο 4.70μ)
09.00 Τριπλούν Γ (αγώνας επιλογής, όριο 12.80μ)
09.00 Ύψος Γ (αγώνας επιλογής, όριο 1.70μ)
09.15 Δισκοβολία Α (αγώνας επιλογής, όριο 50.00μ)
09.15 400μ εμπόδια Γ (προκριματικές σειρές)
09.35 400μεμπόδια Α (προκριματικές σειρές)
10.00 Σφαιροβολία Γ (αγώνας επιλογής, όριο 13.80μ)
10.00 800μ Γ (προκριματικές σειρές)
10.20 800μ Α (προκριματικές σειρές)
10.30 Μήκος Α (αγώνας επιλογής, όριο 7.50μ)
10.45 Ακοντισμός Γ (αγώνας επιλογής, όριο 46.00μ)
10.45 200μ Α (προκριματικές σειρές)
11.10 200μ Γ (προκριματικές σειρές)
—————————————-
16.15 Σφυροβολία Α (Τελικός)
17.00 Επί κοντώ Α (Τελικός)
17.00 Τριπλούν Γ (Τελικός)
17.40 Δισκοβολία Α (Τελικός)
18.00 400μ εμπόδια Γ (Τελικός)
18.10 Ύψος Γ (Τελικός)
18.15 400μ εμπόδια Α (Τελικός)
18.25 200μ Γ (Τελικός)
18.35 200μ Α (Τελικός)
18.40 Σφαιροβολία Γ (Τελικός)
18.40 Μήκος Α (Τελικός)
18.45 800μ Γ (Τελικός)
18.55 800μ Α (Τελικός)
19.05 5.000μ Α (Τελικός)
19.10 Ακοντισμός Γ (Τελικός)
19.25 5.000μ Γ (Τελικός)
19.55 4χ400μ Γ (Τελικές σειρές)
20.15 4χ400μ Α (Τελικές σειρές)