15oC Αθήνα

Κύπελλο Αγγλίας: Η Σίτι «χτύπησε» στο τέλος και προκρίθηκε στα ημιτελικά (video)

Με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα, η Μάντσεστερ Σίτι έριξε στο καναβάτσο την Έβερτον και με νίκη 2-0 προκρίθηκε στα ημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας.

Οι “Πολίτες” συνεχίζουν σε… δαιμονισμένο ρυθμό σε όλες τις διοργανώσεις και μετά την πρόκρισή τους στα προημιτελικά του Champions League, βρέθηκαν και στην 4άδα του FA Cup, ενώ έχουν σχεδόν εξασφαλίσει και το πρωτάθλημα.

Ένα γκολ του Γκουντογκάν στο 84ο λεπτό της αναμέτρησης έλυσε τον… γόρδιο δεσμό κόντρα στην Έβερτον, με τον Ντε Μπρούινε να “σφραγίζει” τη νίκη και την πρόκριση για τη Μάντσεστερ Σίτι στις καθυστερήσεις.