Τρίτη, 16 Απρ.
25oC Αθήνα

Κύπελλο Αγγλίας: Στην παράταση η πρόκριση της Λέστερ [vid]

Συμπληρώθηκε το “παζλ” των 16 ομάδων του Κυπέλλου Αγγλίας. Η Λέστερ του Ρανιέρι νίκησε εντός έδρας με 3-1 -στην παράταση- την Ντέρμπι Κάουντι και πήρε το “εισιτήριο” για τη συνέχεια του FA Cup.

Σανίδα σωτηρίας το Κύπελλο Αγγλίας για τον Ρανιέρι; Μπορεί η Λέστερ να κινδυνεύει με υποβιβασμό στην Premier League, αλλά στο FA Cup κατάφερε να περάσει στον γύρο των «16», νικώντας στην παράταση την Ντέρμπι Κάουντι με 3-1. Πλέον, οι «αλεπούδες» θα βρουν μπροστά τους τη Μίλγουολ -εκτος έδρας- στις 18 Φεβρουαρίου.

Στο 46′ ο Κινγκ κατάφερε να ανοίξει το σκορ για την ομάδα του Ρανιέρι, αλλά ο Αμπντούλ Καμαρά (61’) έστειλε το ματς στην παράταση. Εκεί όμως, οι γηπεδούχοι «καθάρισαν» το ματς, με τα τέρματα των Ονινίγε Εντίντι (95’) και Ντεμαράι Γκρέι (114’).

All Goals & highlights HD – Leicester City 3-1… από Live1Goals