Κύπελλο Αγγλίας: Την «πάτησε» στα πέναλτι η Γουέστ Μπρομ, «λυτρώθηκε» η Μπέρνλι

Δεν τα πηγαίνει… χάλια μόνο στη Premier League (προτελευταία). Η Γουέστ Μπρομ αποκλείστηκε και από τη συνέχεια του Κυπέλλου Αγγλίας, στη διαδικασία των πέναλτι από την Μπλάκπουλ. Αντιθέτως, η Μπέρνλι πανηγύρισε στη «ρώσικη ρουλέτα» κόντρα στην Μίλτον Κέιν Ντονς, αν και βρέθηκα μια… ανάσα από το να αποχαιρετήσει το θεσμό.

Συνεχίζει να απογοητεύει. Η Γουέστ Μπρομ έφερε 2-2 στην έδρα της Μπλάκπουλ αλλά έχασε στη διαδικασία των πέναλτι (3-2) και έγινε η πρώτη ομάδα της Premier League  που αποχαιρετά τη φετινή διοργάνωση.

Σε άλλο ματς, η Μπέρνλι έφτασε μια ανάσα από τον αποκλεισμό απέναντι στη Μίλτον Κέινς Ντονς, αλλά ο Ματέι Βίντρα ισοφάρισε σε 1-1 στις καθυστερήσεις του κανονικού αγώνα και τελικά η ομάδα της Premier League πήρε την πρόκριση στα πέναλτι (4-3).

Η ουραγός της Premier League, Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, κατόρθωσε να πανηγυρίσει την πρώτη νίκη της στη φετινή σεζόν (σε όλες τις διοργανώσεις), επικρατώντας 3-2 της Μπρίστολ Ρόβερς, ενώ η Φούλαμ χρειάστηκε παράταση για να ξεπεράσει το εμπόδιο της ΚΠΡ (2-0).