Λαμία – Άρης: Το απίστευτο φινάλε της παράτασης με γκολ και επέμβαση σε πέναλτι

Intime.gr

Η Λαμία πήρε σπουδαία πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας, επικρατώντας του Άρη με 1-0, σε ματς που είχε απίστευτη εξέλιξη στο φινάλε της παράτασης.

Η κανονική διάρκεια του Λαμία – Άρης ολοκληρώθηκε δίχως τέρματα – για τρίτο σερί ματς ανάμεσα στις δυο ομάδες σε διάστημα επτά ημερών – με το ματς να φτάνει στην παράταση.

Ο Άρης απείλησε στον έξτρα χρόνο, αλλά μπάλα «τιμώρησε» τους παίκτες του Άκη Μάντζιου στο 118’. Από κόρνερ του Κωνσταντίνου Προβυδάκη, ο Τζανετόπουλος με κεφαλιά έκανε το 1-0.

Το ματς όμως είχε… ακόμα κι άλλα να δώσει. Στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων κι έπειτα από επέμβαση του Σαράνοβ σε σουτ του Ιτούρμπε, ο Μπρούνο Γκάμα κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του από τον Τζανδάρη. Και πάλι, όμως, ο Σέρβος τερματοφύλακας ήταν εκεί για να αποκρούσει την εκτέλεση του Πορτογάλου αρχηγού του Άρη.