Σάββατο, 4 Μαΐ

Λαμία – Ατρόμητος: Τέσσερα γκολ μέσα σε δεκαπέντε λεπτά και χαμένο πέναλτι

Eurokinissi

Απίστευτα πράγματα στο πρώτο ημίχρονο του ΛαμίαΑτρόμητος, για την 12η αγωνιστική της Super League. “βροχή” από γκολ και ένα χαμένο πέναλτι.

Το πρώτο ημίχρονο στο Λαμία – Ατρόμητος θύμισε ματς της Premier League, με τις δυο ομάδες να παίζουν επιθετικά και να σημειώνουν τέσσερα γκολ, για ένα απίστευτο 2-2!

Μόλις στο 4’ ο Ατρόμητος έκανε το 0-1. Ο Ασεβέδο έκανε το αδύναμο πλασέ, η μπάλα βρήκε και στον Κυριάκο Παπαδόπουλο και κατέληξε στα δίχτυα. Τέσσερα λεπτά μετά, η ομάδα του Περιστερίου έκανε το 0-2, με την κεφαλιά του Έντερ.

Η Λαμία μείωσε σε 2-1 στο 13’ με το τέρμα του Μαρτίνεθ, αλλά στο 18’ ο διαιτητής έδωσε πέναλτι υπέρ των φιλοξενουμένων για τάκλιν του Τζανδάρη πάνω στον Τσακμάκη. Ο Κολέσεβ όμως έκανε μεγάλη επέμβαση και έβγαλε την εκτέλεση του Βαλένσια. Στο 22’ η αντεπίθεση των γηπεδούχων έφερε το 2-2 του πρώτου ημιχρόνου, με τον Σλίβκα να πλασάρει εύστοχα από κοντά τον Τσιντώτα.