Λεβαδειακός – Λαμία 0-0: Με ισοπαλία έμειναν και οι δύο χαμηλά στη Super League 1

ΦΩΤΟ intime

Ο Λεβαδειακός και η Λαμία έμειναν στην ισοπαλία 0-0 για την 19η αγωνιστική της Super League 1 και δεν κατάφεραν να απομακρυνθούν από τον Ιωνικό στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο Λεβαδειακός ήταν καλύτερος από τη Λαμία και είχε δύο καλές στιγμές με Τορό και Βινίσιους, αλλά ο Σαράνοφ φώναξε “παρών” για τους φιλοξενούμενους και κράτησε το μηδέν στην εστία του.

Στη συνέχεια οι Λαμιώτες “ανέβηκαν” και ισορρόπησαν την αναμέτρηση, με τις αξιοσημείωτες φάσεις να είναι ελάχιστες στο ματς. Ο Λεβαδειακός έφθασε πάντως πολύ κοντά στη νίκη, με τον Σακό να χάνει τεράστια ευκαιρία στις καθυστερήσεις για… buzzer beater. Το 0-0 ήταν έτσι το τελικό σκορ, με τις δύο ομάδες να μένουν πάνω μόνο από τον Ιωνικό στη βαθμολογία της Super League 1, με ένα βαθμό διαφορά μεταξύ τους.