Δευτέρα, 29 Απρ.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Λίβερπουλ 4-0: «Σάρωσε» στο φιλικό η ομάδα του Τεν Χαγκ

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ “διέλυσε” τη Λίβερπουλ με 4-0 σε φιλική αναμέτρηση στην Ασία και δημιούργησε προσδοκίες για την “εποχή” Τεν Χαγκ στην ομάδα.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Λίβερπουλ δοκίμασαν πάρα πολλούς παίκτες στο ματς, με τους “κόκκινους διαβόλους” να είναι καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και να αντέχουν και στην “πίεση” του δευτέρου μέρους, βρίσκοντας μάλιστα και ένα ακόμη γκολ στο διάστημα που οι παίκτες του Κλοπ ήταν καλύτεροι.

Ο Ράσφορντ άνοιξε το σκορ στο 17′ για τη Γιουνάιτεντ, με τον Φρεντ να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του στο 30′ και τον Μαρσιάλ να “καθαρίζει” το ματς από το 32′ και ενώ πέντε λεπτά αργότερα είχε και δοκάρι με τον Νταλότ.

Ο Πελίστρι στο 76′ διαμόρφωσε το τελικό σκορ, με τη Λίβερπουλ να έχει δοκάρι στο φινάλε με τον Σαλάχ. Για 30 λεπτά αγωνίστηκε στο ματς και ο Κώστας Τσιμίκας για τους “κόκκινους”.