Σάββατο, 27 Απρ.
15oC Αθήνα

Μάντσεστερ Σίτι – Κρίσταλ Πάλας 2-2: Ισοπαλία και γκέλα ολκής για τους «Πολίτες» στην Premier League

Η Μάντσεστερ Σίτι κατάφερε να χάσει δύο βαθμούς σε ένα παιχνίδι που βρέθηκε να προηγείται από νωρίς με 2-0, αφού η Κρίσταλ Πάλας αντέδρασε στο φινάλε και “έκλεψε” την ισοπαλία με 2-2, χάρη σε ένα γκολ με πέναλτι στο 95ο λεπτό του αγώνα της Premier League.

Με γκολ των Γκρίλις στο 24′ και Λιούις στο 54΄, η Μάντσεστερ Σίτι έδειξε ότι θα έχει ένα εύκολο απόγευμα κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας, αλλά χαλάρωσε υπερβολικά στη συνέχεια και το πλήρωσε, με την απώλεια δύο σημαντικών βαθμών στη “μάχη” για τον τίτλο της Premier League στην Αγγλία.

Οι Λονδρέζοι μείωσαν με τον Ματέτα στο 76′ και “πάγωσαν” το Ετιχάντ με ένα γκολ από πέναλτι του Ολίσε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Οι “Πολίτες” έμειναν έτσι στο -3 από τη Λίβερπουλ στην κορυφή της βαθμολογίας του αγγλικού πρωταθλήματος, έχοντας μάλιστα και παιχνίδι περισσότερο.