Σάββατο, 27 Απρ.
15oC Αθήνα

Μάντσεστερ Σίτι – Τότεναμ 4-2: Απίθανη ανατροπή για τους «Πολίτες» στην Premier League

Η Μάντσεστερ Σίτι βρέθηκε μπροστά σε μία νέα “γκέλα” στην Premier League, αλλά με μία απίθανη ανατροπή από το 0-2, πήρε τη νίκη με 4-2 επί της Τότεναμ και έμεινε “ζωντανή” στη “μάχη” για τον τίτλο.

Κουλουσέφκσι και Έμερσον σκόραραν στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου και έδωσαν “ισχυρό” προβάδισμα στην Τότεναμ, αλλά η Μάντσεστερ Σίτι ήταν “καταιγιστική” στο δεύτερο ημίχρονο και έφθασε εύκολα στην ολική ανατροπή.

Με γκολ των Άλβαρεζ και Χάαλαντ μέσα σε δύο λεπτά, οι “Πολίτες” έφεραν στα… ίσια το ματς και ο Μαχρέζ στο 53′ έφερε… τούμπα την αναμέτρηση για την ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα, ενώ ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε και το τελικό σκορ στο φινάλε της αναμέτρησης. Η Μάντσεστερ Σίτι πήρε έτσι τη νίκη και μείωσε στους 5 βαθμούς τη διαφορά της από την Άρσεναλ στην κορυφή της Premier League, έχοντας όμως και ένα παιχνίδι περισσότερο. Στην 5η θέση έμεινε η Τότεναμ.