14oC Αθήνα

Ματσάρα χωρίς νικητή στο “Μεστάγια”!

Βαλένθια και Ατλέτικο Μαδρίτης αναδείχθηκαν ισόπαλες, 2-2, στο “Μεστάγια”, στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Ισπανίας.

Γκολ και βαθμούς μοιράστηκαν Βαλένθια και Ατλέτικο Μαδρίτης στο “Μεστάγια” με το τελικό 2-2 να μην αφήνει κανέναν ευχαριστημένο αφού κανείς δεν μπόρεσε να ανέβει βαθμολογικά.

Η φιλοξενούμενη Ατλέτικο προηγήθηκε στο 15ο λεπτό με τον Γιορέντε, με την Βαλένθια να απαντάει στο 40′ με τον Παουλίστα. Τρία λεπτά αργότερα (43′) ο Παρτάι με κεφαλιά έδωσε ξανά προβάδισμα στους “ροχιμπλάνκος” με το 1-2 να είναι και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο μέρος η Βαλένθια άσκησε μεγάλη πίεση και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 59′ με τον Κοντόγκμπια, με το 2-2 να παραμένει ως το τέλος παρά τις προσπάθειες των δύο ομάδων.  Μετά από αυτό το αποτέλεσμα η Βαλένθια παρέμεινε στην 6η θέση με 38 βαθμούς, έναν παραπάνω από την Σοσιεδάδ, ενώ η Ατλέτικο είναι στην 4η θέση με 40 βαθμούς.