Με το ζόρι η Λίβερπουλ! Εννιά γκολ στο Σουόνσι-Κρίσταλ Πάλας [vid]

Το γκολ του Ντιβοκ Οριζί στο 75ο λεπτό ήταν αυτό που άνοιξε το δρόμο στη Λίβερπουλ προκειμένου να κάμψει την αντίσταση της Σάντερλαντ και να «πιάσει» στην κορυφή της πρέμιερ λιγκ την Μάντσεσστερ Σίτι μετά από 13 αγωνιστικές. Οι «κόκκινοι» του Γιούργκεν Κλοπ, νίκησαν τελικά με 2-0, με τον Μίλνερ να σκοράρει με πέναλτι στο 90ο λεπτό.

Η Λέστερ συνεχίζει να απογοητεύει στο πρωτάθλημα. Είναι προφανές, ότι ο Κλαούντιο Ρανιέρι και οι παίκτες του, έχουν επιλέξει το Champions League όπου εντυπωσιάζουν, όμως η σημερινή εντός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Μίντλεσμπρο, φέρνει τους πρωταθλητές σε δυσχερή θέση.

Το καλύτερο ματς της αγωνιστικής ήταν αυτό ανάμεσα στην Σουόνσι και την Κρίσταλ Πάλας, όπου σημειώθηκαν τρεις ανατροπές στο προβάδισμα και τελικά οι «κύκνοι» επικράτησαν με 5-4!