Μίλαν για πρωτάθλημα – Μπορεί και χωρίς Ιμπραΐμοβιτς (video)

Η Μίλαν φέτος είναι αποφασισμένη να κυνηγήσει την κατάκτηση του ιταλικού πρωταθλήματος. Η ομάδα του Στέφανο Πιόλι εκμεταλλεύτηκε την “γκέλα” της Γιουβέντους, επικρατώντας άνετα εντός έδρας της Φιορεντίνα με 2-0.

Η Μίλαν παρέμεινε μόνη πρώτη κι αήττητη, ούσα στο +5 από τις δεύτερες Ίντερ και Σασουόλο, συνεχίζοντας την τρελή πορεία της στο πρωτάθλημα.

Ο Ρομανιόλι στο 17ο λεπτό μετά την κεφαλιά του Κεσί άνοιξε το σκορ για την Μίλαν, με τον Κεσί να σκοράρει έντεκα λεπτά αργότερα από το σημείο του πέναλτι για το 2-0. Στο 40ο λεπτό η Μίλαν κέρδισε νέο πέναλτι, αλλά αυτή τη φορά ο Κεσί δεν κατάφερε να νικήσει τον Ντραγκόφσκι.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ρυθμός του αγώνα έπεσε, με τους Μιλανέζους να φτάνουν άνετα στη νίκη.