Δευτέρα, 6 Μαΐ

Μιλγουόκι Μπακς: Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο «διέλυσε» τους Μπόστον Σέλτικς από το πρώτο ημίχρονο

Οι Μιλγουόκι Μπακς “σάρωσαν” τους Μπόστον Σέλτικς με 135-102, με μία φοβερή παράσταση από το πρώτο ημίχρονο του αγώνα και τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να είναι ξανά ο πρωταγωνιστής.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πρόλαβε να πετύχει 24 πόντους (10/13 δίποντα, 4/5 βολές), με 12 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα σε μόλις 26 λεπτά στο Μιλγουόκι Μπακς – Μπόστον Σέλτικς, αφού το ματς “τελείωσε” ουσιαστικά από το δεύτερο δωδεκάλεπτο, με τους δύο προπονητές να αποσύρουν στη συνέχεια τους βασικούς τους.

Ο “Greak Freak” μπήκε από την αρχή δυνατά στο ματς, όπως και οι συμπαίκτες του και κατάφεραν να φθάσουν σε μία νίκη… ηρεμίας, μετά τις συνεχόμενες ήττες στα τελευταία παιχνίδια.

Στο παιχνίδι έπαιξε και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο, έχοντας 6 πόντους και μία εντυπωσιακή τάπα.