Τρίτη, 23 Απρ.

Μιλγουόκι Μπακς – Ορλάντο Μάτζικ 123-92: Σαρωτικά τα «ελάφια» του Γιάννη Αντετοκούνμπο – Τα αποτελέσματα στο NBA

Οι Μιλγουόκι Μπακς ήταν εντυπωσιακοί στο δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι κόντρα στους Ορλάντο Μάτζικ και τους “διέλυσαν” με 132-92, έχοντας προηγηθεί και με πάνω από 40 πόντους στο πρώτο ημίχρονο.

Τα “ελάφια” είχαν σε εξαιρετική βραδιά τους περισσότερους παίκτες τους και βρήκαν την ευκαιρία να τους… ξεκουράσουν, αφού είναι χαρακτηριστικό ότι ο Γιάννης Αντετοκούνμπο τελείωσε το ματς με Γιάννης Αντετοκούνμπο 12 πόντους, 8 ριμπάουντ, 9 ασίστ, 1 κλέψιμο, 2 μπλοκ και 1 λάθος σε μόλις 23:44. Πρώτος σκόρερ του αγώνα ήταν ο Τζρου Χόλιντεϊ 18 (2 τρίποντα, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα), ενώ στο ματς αγωνίστηκαν και οι Θανάσης Αντετοκούνμπο (1 πόντος, 4 ριμπάουντ), και Γιώργος Καλαϊτζάκης (5 πόντοι με 3 ριμπάουντ).

Από τα άλλα ματς της βραδιάς, ξεχώρισε το διπλό των Μπρούκλιν Νετς με ανατροπή μέσα στους Κλίβελαντ Καβλιέρς με σκορ 117-112. Η ομάδα του Κέβιν Ντουράντ βρέθηκε να χάνει με -11 στο ημίχρονο, αλλά με τον Αμερικανό φόργουορντ να έχει 27 πόντους, 9 ασίστ και 6 ριμπάουντ, και τον Μιλς να προσθέτει 17 πόντους και μεγάλα σουτ στο τέλος.

Για το Κλίβελαντ, ο Γκάρλαντ είχε 24 πόντους, 11 ασίστ και 5 ριμπάουντ, ο Μαρκάνεν 22 πόντους και 8 ριμπάουντ, ενώ ο Άλεν πέτυχε 20 πόντους με 15 ριμπάουντ, κόντρα στην πρώην ομάδα του.