Τρίτη, 7 Μαΐ
24oC Αθήνα

Μιλγουόκι Μπακς – Σάρλοτ Χόρνετς 130-106 με φοβερό Γιάννη Αντετοκούνμπο – Τα αποτελέσματα στο NBA

Οι Μιλγουόκι Μπακς επανήλθαν στις νίκες στο NBA, με το 130-106 επί των Σάρλοτ Χόρνετς, έχοντας τον Γιάννη Αντετοκούνμπο σε μία ακόμη εξαιρετική βραδιά, με φοβερή αποτελεσματικότητα.

Ο “Greek Freak” αγωνίστηκε μόλις 28 λεπτά στον αγώνα, αφού πρόλαβε να “καθαρίσει” το ματς για την ομάδα του, με 26 πόντους, 16 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 4 τάπες και 2 κλεψίματα.

Εξαιρετικός για ένα ακόμη ματς και ο Μπόμπι Πόρτις με 20 πόντους και 10 ριμπάουντ, ενώ ο Τζρου Χόλιντεϊ είχε 21 πόντους, 8 ασίστ και 6 ριμπάουντ. Ένα δεκάλεπτο αγωνίστηκε και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο, προσθέτοντας 7 πόντους και 4 ριμπάουντ.

Για τους ηττημένους Χόρνετς, ο ΛαΜέλο Μπολ είχε 24 πόντους και 9/18 σουτ, ενώ ο Τέρι Ροζίερ έμεινε στους 17 πόντους με 1/5 τρίποντα και 8 ασίστ.