Μιλγουόκι Μπακς – Σικάγο Μπουλς 93-86: Δύσκολη πρώτη νίκη στα play off με σούπερ Αντετοκούνμπο

Οι Μιλγουόκι Μπακς έκαναν ντέρμπι στο τέλος, το πρώτο παιχνίδι με τους Σικάγο Μπουλς για τα play off του NBA, αλλά κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 93-86 και να κάνουν το 1-0 στη σειρά.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν ο κορυφαίος του αγώνα για τα “ελάφια” με 27 πόντους, 16 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 μπλοκ σε 33 λεπτά συμμετοχής, σε ένα βράδυ που η ομάδα του σούταρε με 26% στα τρίποντα (10/38) και οι Μίνλτετον και Χόλιντεϊ έμειναν στους 11 και 15 πόντους αντίστοιχα.

Οι Μπουλς βρέθηκαν έτσι ακόμη και με προβάδισμα στην τέταρτη περίοδο, με τον Νίκολα Βούτσεβιτς να έχει 24 πόντους και 17 ριμπάουντ, αλλά με τον ΝτεΡόζαν να σημειώνει μόλις 18 πόντους και το δικό τους ποσοστό στα τρίποντα να είναι στο 19% (7/37), δεν άντεξαν μέχρι το τέλος.