11oC Αθήνα

Μόντσα – Ίντερ 2-2: Σόκαρε την ομάδα του Μιλάνου στις καθυστερήσεις

ΑΠΕ

Η Ίντερ έχασε πολύτιμους βαθμούς, στην προσπάθεια που κάνει, να μην αφήσει Γιουβέντους και Μίλαν να της ξεφύγουν. “Γκέλα” για τους νερατζούρι” στην έδρα της Μόντσα (2-2) με γκολ στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Η Ίντερ κρατούσε τη νίκη στα χέρια της μέχρι το 93′ στην έδρα της Μόντσα, όμως οι γηπεδούχοι “πλήγωσαν” τους “νερατζούρι” με κεφαλιά του Καλντιρόλα (2-2).

Η αναμέτρηση ξεκίνησε την Ίντερ να ανοίγει το σκορ μόλις στο 10′ με τον Νταρμιάν, για να έρθει η άμεση αντίδραση της Μόντσα και η ισοφάριση ένα λεπτό αργότερα, με τον Τσιούρα.

Η ομάδα του Μιλάνου ανέκτησε το προβάδισμα στο 22′ με τον Λαουτάρο Μαρτίνες, για να δεχθεί τελικά το σοκ στις καθυστερήσεις του ματς. Η ισοπαλία αυτή ανέβασε την Ίντερ στους 34 βαθμούς και πλέον βρίσκεται στο -2 από την Μίλαν (σ.σ. Έχει ματς λιγότερο) και στο -3 από την Γιουβέντους.