14oC Αθήνα

Μπακς – Νικς 123-108: Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πραγματοποίησε σαρωτική εμφάνιση

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν ισοπεδωτικός κι οδήγησε τους Μπακς στη νίκη επί των Νικς με 123-108 στο Μιλγουόκι για το NBA.

Οι Μπακς επέστρεψαν στις νίκες και συνεχίζουν να διεκδικούν με αξιώσεις την κορυφή της Ανατολής, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να πραγματοποιεί μία από τις καλύτερες εμφανίσεις του.

Ο κορυφαίος Έλληνας φόργουορντ αγωνίστηκε για 34 λεπτά και 6 δευτερόλεπτα με απολογισμό 38 πόντους (10/13 δίποντα, 2/6 τρίποντα, 12/16 βολές), 13 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο και 4 λάθη, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Τζρου Χόλιντεϊ (24 πόντοι) και Κρις Μίντλετον (20 πόντοι).

Χρόνο συμμετοχής πήρε και ο Θανάσης Αντετοκούνμπο, ο οποίος βρέθηκε στο παρκέ του “Fiserv Forum” για 1 λεπτό και 8 δευτερόλεπτα. Στο αντίπαλο «στρατόπεδο», πρώτος σκόρερ της Νέας Υόρκης ήταν ο Εβάν Φουρνιέ με 25 πόντους, ενώ ο Αρ Τζέι Μπάρετ πρόσθεσε 23 για τους φιλοξενούμενους.