Σάββατο, 27 Απρ.

Μπακς – Πέισερς 123-139: Ήττα στο Μιλγουόκι για την ομάδα του Γιάννη Αντετοκούνμπο

Πραγματοποιώντας ένα πολύ κακό δεύτερο ημίχρονο οι Μπακς του Γιάννη Αντετοκούνμπο ηττήθηκαν από τους Ιντιάνα Πέισερς μέσα στο Μιλγουόκι με 123-139.

Έχοντας εξασφαλίσει -μαθηματικά- τη συμμετοχή τους στα play off του ΝΒΑ, οι Μπακς δεν μπόρεσαν να βγάλουν το γνωστό ανταγωνιστικό τους πρόσωπο, ηττήθηκαν στο Μιλγουόκι από τους Ιντιάνα Πέισερς (139-123) και έπεσαν στο 50-20.

Στο 32-38 ανέβηκαν οι νικητές. Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο δεν μπόρεσε να βρει ρυθμό και να βοηθήσει τους Μιλγουόκι Μπακς να αποφύγουν την ήττα.

Ο Έλληνας σούπερ σταρ «φορτώθηκε» νωρίς με φάουλ και στα 26 λεπτά που αγωνίστηκε σημείωσε 25 πόντους, μάζεψε 9 ριμπάουντ και μοίρασε 5 ασίστ, έχοντας 10/17 δίποντα και 5/10 βολές.

Ο Τζρου Χόλιντεϊ με 19 πόντους, 7 ριμπάουντ και 11 ασίστ έκανε double double, με τον Νέμπχαρντ να ολοκληρώνει την αναμέτρηση έχοντας 24 πόντους και 5 ασίστ, έχοντας σημαντική συμβολή στη νίκη των Πέισερς.

Τα δωδεκάλεπτα: 40-30, 64-55, 101-104, 123-139